Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 29.03.2024, 17:23

Сошниківська ЗОШ

Меню сайту
Пошук

Інформація для батьків

 

РОЗКЛАД ДЗВІНКІВ
по Сошниківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів
на 2019 - 2020 навчальний рік

 

1 урок  8.30 - 9.15
2 урок  9.25 - 10.10
3 урок  10.30 - 11.15
4 урок  11.35 - 12.20
5 урок  12.30 - 13.15
6 урок  13.25 - 14.10
7 урок  14.20 - 15.05

 

Г Р А Ф І К
харчування учнів Сошниківської ЗОШ І-Ш ступенів
в 2019-2020 навчальному році


1 велика перерва (10.10–10.30) - харчуються учні 1-х - 4-х класів
2 велика перерва (11.15–11.35) – харчуються учні 5-х - 11-х класів 

 

Г Р А Ф І К
навчання учнів Сошниківської ЗОШ І-Ш ступенів
в 2020-2021 навчальному році

 
1 семестр - 01.09.2020 - 24.12.2020
2 семестр - 11.01.2021 - 28.05.2021


Канікули:
 
Осінні:  26.10.2020-01.11.2020
Зимові: 25.12.2020- 10.01.2021 
Весняні: 29.03.2021-04.04.2021

Розклад роботи гуртків РБДЮТ на базі

Сошниківської ЗОШ І-ІІІ ст.

на   2020-2021 н.р.

Назва гуртка

Керівник

День та час занять

Місце проведення

занять

 (№ кабінету)

1

«Мова танцю»

Калаш Наталія Юріївна

Вівторок   13.30-15.15               

                  15.30-17.30

Четвер      13.30-15.15               

                  15.30-17.30

Кабінет гурткової роботи №1

2

«Перукарське мистецтво і візаж»

Калаш Наталія Юріївна

Середа      14.20-15.55

П’ятниця  14.20-15.55

Кабінет інформатики

3

«Мистецтво ліплення»

Безверха Лілія Каршабеківна

Понеділок 13.15-15.15

Середа       15.20-17.20

Кабінет гурткової роботи №2

4

«Декор»

Безверха Лілія Каршабеківна

Вівторок    13.15-15.15

Четвер       15.20-17.20

Кабінет гурткової роботи №2

5

«Star Line»

Голіяд Олександр Сидорович

Четвер        14.20-15.55

П’ятниця    14.20-15.55

Кабінет музики

Поради для батьків

Кібербулінг. Профілактика та поради

Щорічно в другий вівторок лютого відзначають Всесвітній День безпеки в інтернеті. Заходи цього дня спрямовані на розповсюдження знань про безпечне й відповідальне використання новітніх інформаційно-комунікаційних технологій. Ми підготували антикібербулінгові поради

Джерело: http://www.pedrada.com.ua/article/1200-qqq-17-m2-06-02-2017-pogovormo-pro-kberbulng-u-den-bezpeki-v-nternet

Батькам п'ятикласників

10 порад батькам першокласника

Безпека дітей в Інтернеті

Рекомендації батькам

 

Законодавство для батьків

 

Витяги з Конституції України, Закону України про освіту, Кодексу про шлюб та сім’ю, які стосуються батьківства.

 

Конституція  України

Ст.52

Будь яке насильство над дитиною та її експлуатація переслідуються за законом.

Батьківські права та обов’язки носять конституційний  характер. Їхнє право на виховання дітей є передумовою здійснення обов’язків щодо виховання. Відмовитись від своїх прав та обов’язків батьки  не можуть. Вони можуть їх втратити після суду.

Закон  України про освіту

Ст. 59              Відповідальність батьків за розвиток дитини.

 1.      Виховання в сім’ї є першоосновою розвитку дитини як особистості.

2.      На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток  дитини.

3.      Батьки  зобов’язані:

  • постійно дбати про фізичне здоров’я, психічний стан дітей,  створювати належні  умови  для  розвитку  їхніх природних здібностей;
  • поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя;
  • сприяти здобуттю дітьми освіти у закладах освіти або забезпечувати повноцінну домашню  освіту відповідно до вимог щодо її змісту, рівня та обсягу;
  • виховувати повагу до законів, прав, основних свобод людини.

Кодекс про шлюб та сім’ю

Ст. 65 частина  2

Один із батьків, який проживає окремо від дитини, зобов’язаний брати участь у її вихованні і має право на стосунки з нею. Той із батьків, при якому проживає дитина, не має права перешкоджувати іншому із батьків зустрічатися з дітьми і брати участь у їх вихованні.

 Ст. 70

Підстава для позбавлення батьківських прав:

      батьки ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо навчання і виховання дітей;

      батьки зловживають батьківськими правами, жорстоко поводяться з дітьми ;

      батьки шкідливо впливають на дітей своєю аморальною, антигромадською поведінкою;

      батьки є хронічними алкоголіками та наркоманами.

Ст. 76

Для захисту інтересів дитини суд може прийняти рішення про відібрання дитини без позбавлення батьківських прав і передачу дитини на опікування органу опіки і піклування. Воно може мати  місце тоді, коли подальше перебування дитини у осіб, у яких вона знаходиться, загрожує її здоров’ю, вихованню і небезпечне для неї (дитина залишається без їжі, одягу, необхідного постійного догляду).

Адміністративна         відповідальність

Адміністративна відповідальність батьків встановлена, виходячи із вимог КпАП за ухилення  від виконання покладених законом обов’язків:

Ст. 184 частина 1

Систематичне ухилення від виконання обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя,  навчання та виховання  неповнолітніх дітей (при наявності підтверджуючих документів)

Ст.  184  частина 2

Передбачена відповідальність за ті ж дії, які вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення до першої частини цієї статті (при наявності підтверджуючих документів)

Ст. 184 частина 3

За вчинення неповнолітнім у віці від 14 до 16 років правопорушення, яке передбачає відповідальність згідно з Кодексом про адміністративні правопорушення.

Ст. 184 частина 4

До неповнолітніх, які не досягли 14 – 16 років і відповідно до статті 10 Кримінального кодексу не є суб’єктами злочину і не можуть нести кримінальної відповідальності, застосовуються примусові заходи виховного характеру, які передбачені Ст.11 Кримінального кодексу, а батьки несуть адміністративну відповідальність.

Батьки можуть нести адміністративну відповідальність і за статтею 180 Кодексу – за доведення неповнолітнього до стану сп’яніння (шляхом особистого прикладу або психічного чи фізичного спонукання до вживання спиртних напоїв).

Якщо неповнолітній систематично втягувався в пияцтво дорослим, то останній підлягає кримінальній відповідальності за статтею 208 Кримінального кодексу.

 

Чим зайняти дитину під час карантину – поради психологів

 ВАРІАНТІВ ПРОВЕСТИ КОРИСНО ТА ЦІКАВО ДОЗВІЛЛЯ – БЕЗЛІЧ, КАЖУТЬ ПСИХОЛОГИ.

Школярі  на вимушених канікулах. Попереду – тижні без навчання, і це не значить, що його потрібно провести з гаджетами або перед телевізором. Психологи кажуть, що є безліч занять, які сподобаються вашій дитині й будуть для неї корисними. Як перетворити карантин у корисне дозвілля?

«Відволікти дитину від телефону – не легка справа, але реальна. Якщо дитині запропонувати цікаві альтернативні ігри, вона неодмінно погодиться провести час граючись з вами, ніж сидітиме в гаджеті».

5 ідей для проведення корисного дозвілля з дітьми:

• Настільні ігри неодмінно мають захопити вашу дитину. Їх варто обирати за віком. Для учнів початкової школи буде цікаво пограти у «ходилки-бродилки з кубиком», для підлітків та старшокласників – монополію та інші ігри, які розвивають логічне мислення. Лото, карти, пазли – теж будуть цікаві для дітей будь-якого віку.

• Заняття для розвитку теж будуть доречні. До цієї категорії можна віднести розмальовки, ліплення з пластиліну. Звичайно ж, такий вид діяльності сприяє розвитку творчих здібностей. А ще можна запропонувати дитині виготовити фотоколаж сім’ї. На великому аркуші паперу можна намалювати велике дерево, на гілках якого приклеїти фотографії членів сім’ї. Таке заняття неодмінно сподобається вашій дитині.

• Хатні справи. Долучайте дітей до домашньої роботи – їм цікаво, а для вас неабияка допомога. Можна разом помити посуд, приготувати смачну страву або полити вазони. А ще можете разом з дитиною посадити якусь рослину в горщик та стежити за її ростом.

• Звичайне читання перетворіть у гру. Після прочитання казки або оповідання спробуйте разом з дитиною влаштувати за її мотивами домашній театр. Цікавим для дітей буде також театр тіней. Для цього необхідно встановити настільну лампу біля стіни і руками показувати фігури тварин.

• Ведення щоденника. Купіть для дитини гарний блокнот, який застібається на замочок чи закривається на ключик. Їх у продажі є безліч варіантів. Запропонуйте своєму чаду щоденно вести блокнот, записувати туди свої думки та описувати, як минув день. Це допоможе розвивати пам’ять дитини та розвине здатність чітко висловлюватися. 

«Кожним мамі та татові корисно задавати собі одне запитання: «Коли моя дитина підросте і буде згадувати своє дитинство, що вона буде пам’ятати?» Відповідаючи на це запитання кожен повинен зрозуміти, чи правильно дитина проводить своє дозвілля. Зрозуміло, що батьки, які прийшли з роботи, не завжди можуть активно проводити з дитиною час. І телефон для батьків інколи є рятівним. Але пам’ятайте, що діти дуже швидко виростають. Тому шукайте скрізь балансу – аби був час і для себе, і для дитини», - радить батькам практичний психолог Наталія Ханецька.

У якому віці можна лишати дитину вдома наодинці

У зв’язку з оголошенням у школах карантину діти залишаються вдома. Батькам, які мають молодших школярів і працюють, іноді доводиться ламати голову - як бути: залишатися з дитиною вдома чи спробувати залишати її вже наодинці. Добре, якщо поруч бабусі, дідусі, сусіди, знайомі, які можуть придивитись за дитиною. А якщо нема? У якому віці можна залишити вдома дитину насамоті? 

«Юридично залишати насамоті дитину до 11 років заборонено. З психологічної точки зору теж. Однак, є діти, яких і в 15 років залишити наодинці небезпечно. Як дізнатися, чи готова ваша дитина бути деякий час одна? Для цього запитайте, скажімо, дитину чи погана звичка гризти нігті. Здебільшого діти відповідають, що це погано. На перший погляд, батьки вважають, що дитина молодець і що вона все правильно каже. Після цього поставне друге питання: «Чому ти вважаєш, що це погано?». Якщо у дитини є сформоване відчуття "я" і "що важливо для мене", то вона відповідатиме: «У мене нігті будуть не красиві…», «Це погано для мого здоров’я». Якщо ж у дитини цього поняття ще немає, відповідь буде: «Бо мама буде сваритися і дітки будуть сміятися». Відчуваєте різницю? Ось це запитання можна використовувати перевіряючи, чи готова ваша дитина бути вдома одна. Якщо дитина не лише розуміє, що є погане і хороше, а коли усвідомлює, чому це для неї погано або добре. В жодному разі не залишайте дітей, коли помічаєте, що у них поганий настрій або спостерігається депресивний стан. Якщо безвихідь і залишити дитину наодинці все ж таки доведеться, дайте її таке завдання, яке дитина може виконати. Наприклад, скласти пазли або розмалювати малюнок. Повернувшись додому, не забудьте похвалити своє чадо та сказати, що ви ним пишаєтеся».

 

Час
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Сайт існує
Друзі сайту
Форма входу

Copyright MyCorp © 2024